Teknoloji

Görev Yöneticisi’ne Yıllardır Beklenen Özellik Geliyor

Microsoft, yıllardır pek çok Windows kullanıcısının yolunu gözlediği o küçük lakin kullanışlı özelliği en sonunda geliştirmeye başladı. Windows işletim sistemindeki Görev Yöneticisi, artık çalışan uygulamaları anında bulmanızı sağlamak için bir arama çubuğuna kavuşacak.

Microsoft, Misyon Yöneticisi’ne gelecek arama çubuğu özelliğinin testlerine Insider kullanıcıları ile başladı. Kullanıcılar, çalışan hizmetleri ve uygulamaları yalnızca ismiyle değil, yayıncı ismi yahut PID’si ile sorgulatabilecekler.

Arama, öbür sayfalara da yansıyacak:

Arama çubuğunda arattığınız söz, yalnızca yazıyı yazdığınız sayfada değil, Görev Yöneticisi’nin öbür sayfalarında da gösterilecek. Kullanıcılar, yeni hizmet sayesinde bilhassa çok yüksek sayıda hizmetlerin çalıştığı esnada uygulamaları daha kolay bir formda bulup gerekli süreçleri yapabilecekler.

Yeni özellik yalnızca arama çubuğu da olmayacak:

Normalde Windows’ta tercih ettiğiniz açık ya da koyu temaya ayak uyduran Misyon Yöneticisi, artık istediğiniz temada çalıştırılabilecek. Yani Windows’u açık temada kullanırken, Misyon Yöneticisi’ni koyu temada kullanabileceksiniz.

Yeni özellikler için şimdi tarih verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu