Teknoloji

iOS 17, kilitli iPhone’ları akıllı bir ekrana dönüştürecek

Apple’ın iOS 17’yi tanıtmasına iki haftadan az bir süre kaldı. Şirketin, iPhone’ların yatay olarak kilitlendiğinde daha fazla bilgi göstermesi için yeni bir arayüz üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Eklenmesi planlanan yeni arayüz, telefon kilitliyken takvim randevuları, hava durumu ve bildirimler gibi şeyleri gösterecek. Bu özelliğin, Google ve Amazon’un Nest ve Echo Show cihazlarıyla sunduklarına benzer bir biçimde çalışacağı belirtiliyor. Ayrıca, okumayı kolaylaştırmak için koyu bir arka plan üzerinde parlak metin kullanılacaktır.

Bu akıllı ekran benzeri özelliğin iPad’e de gelebileceği söyleniyor ancak hangi iPadOS sürümüyle geleceği belli değil. Apple, iPadOS 16 kilit ekranını yenilemediği için bu özellik şimdilik gizleniyor olabilir. Bu özellik iPad’e gelirse, Apple’ın sözde düşük maliyetli tabletini geliştirdiğine dair bir ipucu olabilir.

Bu yeni özelliğin dışında iOS 17’de yeni bir günlük uygulaması var, Cüzdan uygulaması geliştirmeleri ve SharePlay ve AirPlay için güncellemeler içerir. iOS 17 ve bu özelliğin 5 Haziran’da WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

mengenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu